Handzušov druhý gól za Chicago, Hossa rozhodol proti Nashvillu

20.04.2013 Celý región

Chicago 20. apríla (TASR) - Slovenskí hokejisti Michal Handzuš a Marián Hossa prispeli v noci na sobotu značnou mierou k výhre Chicaga Blackhawks nad Nashville Predators 5:4 po predĺžení. Center Handzuš zaznamenal svoj premiérový gól po príchode zo San Jose, Hossa zasa v presilovej hre a v predĺžení dal rozhodujúci piaty gól.

V hale United Center za stavu 3:3 najskôr Handzuš využil zlé vyhodenie puku od brankára Pekku Rinneho a strelou zápästím upravil na 4:3 pre Chicago. Slovenský útočník, ktorý mal na vhadzovaní len 33% úspešnosť, má od svojho trejdu bilanciu 1+2 v ôsmich dueloch. Predátori však ďalej hrýzli a necelé štyri minúty pred koncom vyrovnal Bobby Butler na 4:4. V predĺžení však Blackhawks využili presilovú hru už po 52 sekundách. Hossa si nabehol z pozície obrancu na modrej na prihrávku Patricka Kaneho a z prvej skóroval z hranice kruhu na vhadzovanie. Chicago tak využilo dve z troch presiloviek, pretože aj úvodný gól dal Duncan Keith v početnej prevahe.

"Cítil som, že puk sa lepšie pohybuje už pri nacvičovaní posledných presilových hier. A to bol kľúč k úspechu," povedal pre NHL.com Hossa ktorý skóroval v treťom zápase v rade a vo štvrtom z ostatných piatich. Na konte už má 17 presných zásahov. "Išli sme už do zápasu s pozitívnymi myšlienkami a dobrý pocitom. Ak si vypracujeme šance, vieme, že dokážeme dávať góly," dodal Hossa.

V ďalšom stretnutí Buffalo Sabres prehralo na domácom ľade s New Yorkom Rangers 4:8. V tíme domácich odohral necelých 21 minút obranca Andrej Sekera, ktorý si však výrazne pohoršil skóre v tabuľke pravdy, pretože zaznamenal až päť mínusových bodov. Sabres už nemajú šancu na postup do play off, takže obranca Sekera bude k dispozícii slovenskému národnému tímu na majstrovstvách sveta. Naopak, Rangers ešte stále živia šancu na postup do vyraďovacích bojov, keďže figurujú na ôsmom mieste vo Východnej konferencii, pričom pred deviatym Winnipegom Jets majú náskok dvoch bodov.

Hokejisti St. Louis Blues bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zdolali v defenzívne ladenom stretnutí Dallas Stars 2:1. Ako sa neskôr ukázalo víťazný gól dal už v 28. minúte sviatočný strelec Ryan Reaves. Bluesmani, ktorí vyhrali deväť z posledných jedenástich duelov, sú momentálne na postupovom šiestom mieste v Západnej konferencii. Ich defenzívna taktika slávi úspech, napokon v spomínaných jedenástich aprílových zápasoch inkasovali len 14 gólov.

Sumáre - NHL:

BUFFALO - NY RANGERS 4:8 (0:3, 3:4, 1:1)
Góly: 34. Hodgson, 34. Gerbe, 37. Stafford, 60. Pysyk - 20., 22. a 53. B. Richards, 19. Hagelin, 20. Clowe, 22. Stralman, 28. Nash, 35. Callahan.
Brankári: Miller (23. Enroth) - Lundqvist,
strely na bránku: 28:29.
Diváci: 19.003.

ST. LOUIS - DALLAS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. Stewart, 28. Reaves - 45. Roussel.
Brankári: Elliott - Lehtonen.
Strely na bránku: 20:22.
Diváci: 19.328.

CHICAGO - NASHVILLE 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 5. Keith, 14. Saad, 30. P. Kane, 51. HANDZUŠ, 61. HOSSA - 7. a 33. Halischuk, 11. Henderson, 57. Butler.
Brankári: Crawford - Rinne,
strely na bránku: 30:27.
Diváci: 22.014

COLORADO - EDMONTON 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 8. Parenteau - 3. Hall, 15. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 35. Eberle.
Brankári: Varlamov - Dubnyk,
strely na bránku: 34:24.
Diváci: 15.890.